SouTh Arena COME PLAY!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SouTh Arena COME PLAY!!!

79.143.173.163:27041
 
HomePortalLatest imagesТражиРегиструј сеПриступи

 

 Instalacija Mac OS X 10.5 na ne-Apple racunarima (Uskoro sa slikama)

Go down 
АуторПорука
colask8

colask8


Број порука : 13
Join date : 14.07.2008
Локација : њеВра теБра

Instalacija Mac OS X 10.5 na ne-Apple racunarima (Uskoro sa slikama) Empty
ПорукаНаслов: Instalacija Mac OS X 10.5 na ne-Apple racunarima (Uskoro sa slikama)   Instalacija Mac OS X 10.5 na ne-Apple racunarima (Uskoro sa slikama) Icon_minitimeMon Jul 14, 2008 10:17 am

Evo koga zanima Mac OS postavicu tutorijal kako instalirati...

Pocicu prvo od osnovnih stvari: Postoje mnoge verzije OS X-a prilagodjenih PC-u (Kalyway, ToH, Leo4All, Jas,...), koji se razlikuju po patchevima, i naravno aplikacijama koje nude. Primer Leo4All je dobar za AMD ATI Radeon graficke, itd.

Sta Vam je potrebno: Instalacioni Mac OS X Leopard DVD, mozete skinuti preko raznih torrenta, barem 60GB particije (ako zelite da imate na cemu da radite), najmanje 512MB Ram-a, i Intel ili AMD procesor koji podrzavaju SSE3, kod AMD procesora nisam nikada pokusavao, ali kada budete trazili obratite paznju da je instalacioni disk univerzalni odnosno Intel/AMD, i obratite paznju da ima patch za AMD.

Pa da pocnemo:
--- Priprema particije:
Mozete koristiti Norton Partition Magic (preporucujem) ili Acronis Disk blablabla (ne znam kako se zove)
ukljucite Partition Magic, napravite malo prostora (60gb kao sto rekoh, moze i vise), inace toliko koliko izdvojite morate obrisati, odnosno da bude neiskorisceno, da biste mogili da napravite HFS+ particiju(ako niste skapirali posaljite mi PM i pomoci cu vam oko toga).
Sledece pritisnete Win dugme (izmedju Control i Alt-a) i R, znaci Win+R, ukucate DISKPART, otvara se commander, zatim kucate list disk, select disk n (gde je n=broju vaseg hard diska), u mom slucaju select disk 0, i naravno morate imati slobodnu memoriju kako bi napravili novu particiju, kucate create partition primary id=af (id=af ne smete da zaboravite jer ce on aktivirati HFS). Skinete Norton Partition Magic ili Acronis Disk Selector (valjda se tako zove) i tu particiju postavite kao aktivnu (da bi ste koristili Darwinov Os selector), i restartujete komp, zatim sledite onaj tutorijal ipod, kako instalirati mac, kada ga jednom instalirate imate pristup i mac-u i winu (znaci nije vam potreban nikakav OS selector, odn. nije vam potreban acronis os selector o kome svi pricaju), ako se desi da nece da vam se butuje Mac (moguce zbog drajvera zbog graficke), kada budete birali izmedju os (kada vam bude odbrojavalo) pritisnite bilo sta na tastaturi, i kucajte -s, sacekajte dok ne vidite da mozete ponovo da kucate, zatim kucajte:

Код:
 /sbin/mount -uw /
cd /System/Library/Extensions
mv ATI* / (u slucaju da imate Atijevu graficku kartu)
chown -R root:wheel *
chmod -R 775 *
reboot

posle toga bi trebalo da vam udje u MAC...

P.S. Preporucujem Ovu Metodu Za Dual Boot Izmedju Wina i Mac-a...

Instalacija

1. Prvo morate podesiti bios, tako da ako imate dual core procesor, idete u Advanced>CPU settings> i tu ukljucite Execute Disable Functions..........[Enable].Izadjete i snimite (to je za sad).
2. Ubacite DVD sa instalacijom, i sacekajte da ucita, obicno je jabuka i vrteska ispod, a ako nije nemojte se plasiti.
3.Instalacija se loadovala, izaberete jezik, i kliknete na strelicu, sacekate jos koji sekund da se ucita.
4.Sledece idite u Utilites>Disk Utility.
5.Pronadjite novonapravljenu particiju, i idite na erase, u name ukucajte sta zelite, ali obratite paznju da particija bude Mac OS Extended (Journaled).
6. Izadjite iz Disk utility, idite continue, agree, izaberete mac particiju. PAZNJA: SLEDECI KORAK JE MOZDA NAJBITNIJI...
7.Idite na Customize, nikako nemojte ici direktno install, stiklirajte sve drajvere koji su vam potrebni, izaberite jedan od kernela ja sam koristio modbin, a sada koristim Vanilla (originalni mac-ov kernel), ali prvo pokusajte modbinovim kernelom(samo ako vam je procesor sa SSE3, ako ne onda Sleep ili kabyl, ja mislim da oni podrzavaju sse2 proverite). Kada zavrsite s tim, idite na Done, i install.Kada se instalacija zavrsi trebali biste da se butujete u mac.


Za sve dodatne informacije posaljite mi PM Smile
Назад на врх Go down
 
Instalacija Mac OS X 10.5 na ne-Apple racunarima (Uskoro sa slikama)
Назад на врх 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
SouTh Arena COME PLAY!!! :: Otvoreni forum :: Software-
Скочи на: